30/10/2018 22:53

Rafał Dzięciołowski: Dramat w relacjach Polska-Ukraina

- Lekceważymy działania, które w ostatecznym rachunku staną się czynnikami niewolącymi elity polityczne obu państw – mówił w radiowej Trójce Rafał Dzięciołowski, wiceprezes Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

28/10/2018 11:14

Nadanie obywatelstwa RP Franciszkowi Jakowczykowi

Prezydent Andrzej Duda wręczył Akt Nadania Obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej Franciszkowi Jakowczykowi, żołnierzowi AK, który spędził ponad 20 lat w sowieckich łagrach. Uroczystość odbyła się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

04/10/2018 15:51

Wiceszef MSZ: Ukraina ważna nie tylko dla nas, ale i dla porządku europejskiego

To, co dzieje się na Ukrainie - nie tylko na froncie, ale także w obszarze reform państwa, finansów publicznych czy przyszłorocznych wyborów - ma dla nas i dla przyszłego kształtu porządku europejskiego zasadnicze znaczenie - mówi PAP wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Trudności w stosunkach z Ukrainą dostrzega głównie w obszarze dialogu historycznego.

02/10/2018 11:09

Nagroda im. Jana Jędrzejewicza dla Michała Piekarskiego

Michał Piekarski za książkę „Przerwany Kontrapunkt. Adolf Chybiński i początki polskiej muzykologii we Lwowie 1912-1944”, został tegorocznym laureatem nagrody im. Jana Jędrzejewicza. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w poniedziałek, 1 października, w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.

14/09/2018 09:29

Na Ukrainie odkryto ogromne złoża gazu

Na Ukrainie odkryto złoża gazu. Potwierdził to Siergiej Taruta, szef partii „Osnowa”. W wywiadzie dla ukraińskiej telewizji informacyjnej NewsOne określił złoża jako „kolosalne”.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.