Rozpoczęto VII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w lwowskiej katedrze

-a A+

W niedzielę, 14 maja, mszą św. w katedrze lwowskiej arcybiskup Mieczysław Mokrzycki zainaugurował VII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Podczas Sumy grała Młodzieżowa Orkiestra „Vivat” z Sierakowa k. Poznania, a po jej zakończeniu odbył się koncert z udziałem także grupy tanecznej. Artyści złożyli też kwiaty przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej. Dalej gości poprowadzili muzyczno-taneczne show dookoła katedry.

W dniu poprzednim, 13 maja, wybitni amatorzy z Polski uczestniczyli w uroczystości koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach oraz w procesji Fatimskiej ulicami miasta Lwowa. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki złożył serdecznie podziękowanie zespołowi „Vivat” oraz ich mecenasom Dorocie i Wojciechowie Pawłowskim.

Konstanty Czawaga

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.