09/11/2017 20:22

Dlaczego w Zimnej Wodzie budują nowy kościół

13 października, na zakończenie Roku Fatimskiego w Kościele rzymskokatolickim na Ukrainie, arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki dokonał wmurowania przywiezionego z Fatimy kamienia węgielnego w ściany kościoła Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, który wierni budują w podlwowskiej wsi Zimna Woda.

09/11/2017 20:17

Nowy rok akademicki we lwowskich uczelniach teologicznych

Do wzorowania się na pasterzach Kościoła lwowskiego: bł. Jakubie Strzemię, św. arcybiskupie Józefie Bilczewskim i biskupie Janie Cieńskim wezwał arcybiskup Mieczysław Mokrzycki kleryków lwowskiego Wyższego Seminarium Duchownego i studentów Instytutu Teologicznego im. św. Józefa Bilczewskiego.

01/11/2017 18:41

500 lat Reformacji

Pod koniec października 2016 roku w Lund odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, które celebrowali papież Franciszek i hierarchowie kościoła luterańskiego.

13/09/2017 11:50

Procesja z relikwiami bł. Jakuba Strzemię ulicami Lwowa

W intencji pokoju na Ukrainie i zakończenia wojny na wschodzie kraju modlili się uczestnicy tegorocznej procesji z relikwiami bł. Jakuba Strzemię, która 9 września przeszła ulicami miasta Lwowa, od sanktuarium św. Antoniego do bazyliki metropolitalnej.

05/09/2017 11:11

Z pomocą Bożą i modlitwy kościół zbudujemy

Czcigodnemu księdzu proboszczowi parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Zboiskach we Lwowie Andrzejowi Jagiełce z wyrazami serdecznej wdzięczności za wieloletnią ofiarną pracę misyjną na Ziemi Lwowskiej dedykują poniższe wspomnienia przyjaciele kresowianie z Polski z Sulechowa i Zielonej Góry.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.