11/04/2019 11:54

10 lat „Monitora Wołyńskiego”

Swoje pierwsze dziesięciolecie nasza najbliższa polska gazeta pobratymcza na Ukrainie – „Monitor Wołyński” – obchodziła w sposób praktyczny. W ciągu dwóch dni, 4–5 kwietnia, w sali konferencyjnej hotelu „Ukraina” w Łucku zorganizowano szkolenia pt. „Problematyka, zasady i tryb tworzenia kontentu medialnego” dla liderów organizacji polskich Łuckiego Okręgu Konsularnego RP, który jest położony na terenie trzech obwodów: wołyńskiego, rówieńskiego i tarnopolskiego.

05/04/2019 18:57

W poszukiwaniu nowego porządku międzynarodowego

W dniach 4–5 kwietnia we Lwowskim Państwowym Uniwersytecie im. Iwana Franki odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Kryzys współczesnego systemu bezpieczeństwa: w poszukiwaniu nowego porządku międzynarodowego”.

04/04/2019 10:16

Berdyczów – muza dla artysty

Na wielkiej scenie Berdyczowskiego Pałacu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia odznaczeń roku „Duma Berdyczowa 2018”, podczas której najlepsi przedstawiciele miasta otrzymali nagrody za znaczące osiągnięcia w skali Ukrainy i międzynarodowej.

04/04/2019 10:11

Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Już po raz 26. wręczono nagrody SDP. Wśród nagrodzonych jest dwóch dziennikarzy zajmujących się problematyką ukraińską – Monika Andruszewska i Wojciech Pokora.

03/04/2019 15:04

Lwowskie spotkanie w prima aprilis, ale na poważnie

W Konsulacie Generalnym RP we Lwowie odbyło się spotkanie z posłami, którzy obserwowali wybory prezydenckie na Ukrainie. Dzień po wyborach przybyli do polskiej placówki, by spotkać się z przedstawicielami polskich organizacji i mediów ze Lwowa.

14/03/2019 18:45

Dziennikarz z Krymu w Drohobyczu

W ramach cyklu imprez organizowanych przez krymskotatarską społeczność Drohobycza w związku z piątą rocznicą rosyjskiej aneksji Krymu w sobotę 23 lutego w Drohobyckim Pałacu Sztuki „Drohobyczczyna” zostało zorganizowane spotkanie z mieszkającym na Krymie rosyjskim dziennikarzem „Radia Swoboda” Antonem Naumlukiem.

13/03/2019 19:13

Uczczenie ofiar zbrodni w Palikrowach

W marcu przypada rocznica masakry w Palikrowach i w Podkamieniu. W 1944 roku wymordowano polskich mieszkańców tych wsi. Przedstawiciele Fundacji Jagiellońskiej z Łańcuta i Konsulatu Generalnego RP we Lwowie uczcili pamięć ofiar masakry sprzed 75 lat.

12/03/2019 13:52

Grzegorz Motyka we Lwowie: Ostrzegam państwa, nie idźmy tą drogą

Polski badacz podkreślił konieczność prowadzenia dialogu między stroną polską i ukraińską, bo, jak mówił, alternatywą jest okopanie się na swoich pozycjach i zamknięcie we własnym getcie. Jednak zaznaczył, że pewna narracja po stronie ukraińskiej mocno go niepokoi.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.