23/10/2018 13:16

Posiedzenie Forum Partnerstwa Polsko-Ukraińskiego w Jaremczu

Tegoroczna edycja Spotkań Polsko-Ukraińskich miała bardziej napięty program, niż w latach ubiegłych. Oprócz paneli historycznych, ekonomicznych, poświęconych sprawom bezpieczeństwa i wojnie hybrydowej odbyło się również posiedzenie Forum Partnerstwa Polsko-Ukraińskiego.

20/10/2018 14:38

V Kresowy Festiwal Polonijny Młodzieży Szkolnej w Zamościu

Od 19 do 23 września na zaproszenie Zamojskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej został zorganizowany wyjazd na V Kresowy Festiwal Polonijny Młodzieży Szkolnej w Zamościu. Udział w nim wzięli również uczniowie Szkoły Średniej nr 3 im. Królowej Jadwigi z polskim językiem nauczania w Mościskach.

20/10/2018 14:29

Objazd polskich miejsc pamięci

O poranku 3 października na zaproszenie Towarzystwa Kultury Polskiej w Sumach z wizytą do miasta Sumy przybyli konsul generalny RP w Charkowie Janusz Jabłoński i konsul Jan Zdanowski, żeby wziąć udział w objeździe miejsc polskiej pamięci narodowej.

05/10/2018 06:51

Ze Szczejkowic do Lwowa

Chór parafialny „Jutrzenka” w parafii pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Szczejkowicach z dyrygentem Eweliną Zabłocką w dniach 14–16 września przebywał we Lwowie.

04/10/2018 15:51

Wiceszef MSZ: Ukraina ważna nie tylko dla nas, ale i dla porządku europejskiego

To, co dzieje się na Ukrainie - nie tylko na froncie, ale także w obszarze reform państwa, finansów publicznych czy przyszłorocznych wyborów - ma dla nas i dla przyszłego kształtu porządku europejskiego zasadnicze znaczenie - mówi PAP wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Trudności w stosunkach z Ukrainą dostrzega głównie w obszarze dialogu historycznego.

02/10/2018 11:09

Nagroda im. Jana Jędrzejewicza dla Michała Piekarskiego

Michał Piekarski za książkę „Przerwany Kontrapunkt. Adolf Chybiński i początki polskiej muzykologii we Lwowie 1912-1944”, został tegorocznym laureatem nagrody im. Jana Jędrzejewicza. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w poniedziałek, 1 października, w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.

30/09/2018 23:32

O drogach ku Niepodległości Polski

29 września w sali konferencyjnej Lwowskiego Kolegium Turystyki, Gastronomii i Hotelarstwa we Lwowie odbyła się konferencja patriotyczno-historyczna "Drogi ku Niepodległości", której organizatorami były Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie (FOPnU) i Stowarzyszenie Mała Garstka z Sycowa pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.