Akademia 3 Maja w Mościskach

-a A+

Oddział Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Mościskach zorganizował akademię z okazji tak ważnego wydarzenia w historii Polski – Dnia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości trzeciomajowe rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Michała na Zakościelu, której przewodniczył ks. proboszcz Władysław Derunow.

Po nabożeństwie na placu kościelnym rozpoczęła się uroczysta akademia. Wszystkich obecnych przywitał Henryk Ilczyszyn, prezes TKPZL w Mościskach. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: konsul RP we Lwowie Rafał Kocot, prezes TKPZL Emil Legowicz z małżonką, mer Mościsk Serhij Storożuk, grupa rodaków z Klubu Miłośników Mościsk z Przemyśla na czele z prezesem Tadeuszem Królem.

Część artystyczną wspomógł zespół „Wesoły Lwów” pod kierownictwem znanego wszystkim Zbigniewa Jarmiłki oraz zespołu „Fidelis” w składzie Tadeusza Kuczery-Króla i Jana Nowakowskiego. Obecni na uroczystości zobaczyli też występ chóru kameralnego Towarzystwa i dużej grupy uczniów z naszej szkoły.

Dobra pogoda i zapach grilla uwieńczyły naszą akademię.

Włodzimierz Baran
członek zarządu TKPZL oddział w Mościskach

Fot. Kazimierz Kret

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.