Jutro pierwsze spotkanie Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego

-a A+

Do spotkania prezydenta Polski i nowego prezydenta Ukrainy dojdzie w Brukseli. Zełenski udaje się ze swoją pierwszą wizytą zagraniczną do siedziby UE.

– To będzie pierwsze spotkanie Prezydentów Polski i Ukrainy w nowej konfiguracji personalnej – powiedział szef Gabinetu Prezydenta min. Krzysztof Szczerski. Podkreślił też, że spotkanie Andrzeja Dudy z Wołodymyrem Zełeńskim odbędzie się w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, co – jak stwierdził – jest symboliczne. – Polska chce być adwokatem europejskiej drogi Ukrainy – powiedział prezydencki minister.

Szczerski poinformował też, że prezydent Andrzej Duda spotka się we wtorek po południu w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. – To spotkanie w kwaterze głównej NATO poświęcone będzie przedstawieniu Panu Sekretarzowi Generalnemu NATO stanu negocjacji na temat zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce – powiedział Szczerski.

Oprac. MaH, prezydent.pl
Źródło: kresy24.pl

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.