14/06/2019 11:38

Spotkania na Pokuciu II – Warsztaty Rafajłowskie 2019

Młode stowarzyszenie Res Carpathica i Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie już po raz drugi zorganizowało dużą konferencję poświęconą Karpatom Wschodnim. W Stanisławowie i w Rafajłowej spotkali się specjaliści z dziedziny historii, architektury, etnologii, kultury, turystyki miejsc położonych w Karpatach wschodnich.

29/05/2019 13:36

Jubileusz lwowiaków w Katowicach

Po tym, jak w październiku 1988 roku powstał we Wrocławiu Zarząd Główny Towarzystwa Miłośników Lwowa (na razie bez Kresów Południowo-Wschodnich), w skupiskach lwowiaków w całej Polsce jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się oddziały regionalne. 13 kwietnia 1989 roku jako jeden z pierwszych powołany został do życia oddział TML w Katowicach.

23/05/2019 22:29

Bez „Dzygi” i bez Mareczka

23 maja Lwów pożegnał się z Markijanem Iwaszczyszynem, działaczem politycznym i społecznym, założycielem i długoletnim dyrektorem Stowarzyszenia Artystycznego "Dzyga" w tym mieście. Zmarł nagle w 52 roku życia.

23/05/2019 10:11

Zadbać o bezpieczeństwo turystów z Polski

W ciągu ostatnich tygodni kilkakrotnie w górach w obwodzie iwanofrankiwskim gubili się turyści z Polski. Tutejsze służby ratownicze są zaniepokojone, ponieważ bezpieczeństwo turystów z zagranicy uważają za zadanie priorytetowe.

17/05/2019 15:54

Przystanek Historia Lwów

Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa przeprowadzili prelekcje historyczne we Lwowie. Dwudniowy pobyt zaowocował lekcjami w siedzibie Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Katolickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i w Szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny.

30/04/2019 20:13

Polacy nauczyli go ratować serca

Staż w Polsce i współpraca z polskimi kolegami pomogła Tarasowi Gudzence, kardiochirurgowi z miejskiego szpitala w Iwano-Frankiwsku, nauczyć się prowadzić najbardziej złożone operacje na sercu.

30/04/2019 08:19

Petro Poroszenko podziękował lwowianom za wsparcie

Urzędujący prezydent Ukrainy w Wielki Poniedziałek odwiedził Lwów, by podziękować miastu, które poparło go w wyborach prezydenckich. Ważnym punktem wizyty było spotkanie z mieszkańcami miasta. Pomimo deszczu zwolennicy Poroszenki czekali na niego i podziękowali mu za jego prezydenturę.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.