11/05/2015 09:34

Damski Lwów

- Jak to widzisz? –znajomi i nieznajomi często pytają o różne wydarzenia, sytuację we Lwowie, historię miasta itp.

Często zupełnie szczerze odpowiadam, że nie widzę tego zupełnie, bo wielu rzeczy, na które nie mam wpływu nie chce mi się nawet komentować. I aby uciec przed tym, co się tu dzieje dzisiaj zaszywam się wśród starych książek i gazet w poszukiwaniu fajnych informacji o dawnym Lwowie i jego mieszkankach oraz mieszkańcach.

Damski Lwów powstał jako strona na portalu społecznościowym i być może będzie miał szansę rozwinąć się na stronie Kuriera Galicyjskiego, z którym jestem związana zawodowo.

Umieszczam tu stare historyjki małe i duże, związane z historią Polek we Lwowie, historie kobiet i ich opowieści. Jest tu miejsce na twórczość pań, ich działalność i zaangażowanie, zabawne wizerunki kobiet z przedwojennej prasy. Poza tym znajdziecie tu Państwo trochę moich komentarzy na tematy bieżące, bo czasem jednak rzeczywistość wdziera się bez pardonu i nie sposób jej nie zauważyć.

Beata Kost

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.