10/08/2018 10:25

Kabaret wraca do łask

Ach, te przedwojenne kabarety! Ten lwowski subtelny humor, ta elegancja dowcipu, autorzy skeczy piosenek i wierszy, którzy byli ulubieńcami publiczności i noszeni byli na rękach, a ich piosenki śpiewała cała ulica.

05/07/2018 14:16

Świętojańska noc cudów w Arboretum

W uroczym zakątku w podprzemyskich Bolestraszycach, czyli w Zakładzie Fizjografii Roślin, jak to się mówi naukowo, utrwala się kolejna wspaniała tradycja, aby to prasłowiańskie święto uczcić imprezą kulturalną.

17/05/2018 13:02

Lwowskie podróże w czasie i w teatrze

Sześć razy dziesięć – tak określił wiek Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie konsul generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie Rafał Wolski, zaprzeczając tezie, że 60 lat to wiek emerytalny.

25/04/2018 12:07

8. Polska Wiosna Teatralna we Lwowie

Podczas sześciu dni 8. Polskiej Wiosny Teatralnej, której niezmiennym organizatorem jest Konsulat Generalny RP we Lwowie, miłośnicy teatru obejrzeli takie spektakle jak „10 przykazań dla Kaliny” w wykonaniu aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu Moniki Bolly, „Tu mówi Szwejk” Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie „Teatr Studio”, „Czupurek” Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, a także „Anda! Cóż to za hece!?” w wykonaniu Ewy Makomaskiej i Zbigniewa Rymarza z Teatru Polskiego w Warszawie.

20/04/2018 15:09

Ruszyła 8. Polska Wiosna Teatralna we Lwowie

Przedstawieniem „Żertwa” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego i wykonaniu Mateusza Nowaka 19 kwietnia we Lwowskim Obwodowym Teatrze Lalek rozpoczęła się 8. Polska Wiosna Teatralna we Lwowie. Organizatorem imprezy jest Konsulat Generalny RP we Lwowie.

17/04/2018 19:04

Bażant złocisty na lwowskiej scenie

Tradycji stało się zadość i w przededniu Międzynarodowego Dnia Teatru 25 marca br. Polski Teatr Ludowy we Lwowie zaprezentował swoim miłośnikom kolejna premierę. Tym razem była to farsa Benedykta Hertza „Czupurek”.

25/01/2018 15:06

Vivat nowa grupa teatralna

20 stycznia br. na scenie Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie odbył się premierowy występ nowej grupy teatralnej, powstałej przy Stowarzyszeniu Polskich Przedsiębiorców Ziemi Lwowskiej.

24/01/2018 16:51

Wielka kreacja sztuki molierowskiej we Lwowie

Grudniowa wizyta Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zwieńczyła obchody 100-lecia Narodowego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie. Polscy aktorzy zagrali „Szkołę żon” Moliera i „Emigrantów” Sławomira Mrożka w budynku dawnego Teatru Skarbkowskiego.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.