Uroczyste pasowanie na ucznia w Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej w Szczercu

-a A+

W dniu 22 grudnia w sali Ludowego Domu „Proswita” w Szczercu odbyło się uroczyste poświęcenie na ucznia Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka w Szczercu.

Uroczyste pasowanie poprzedził koncert przygotowany przez uczniów szkoły pod kierownictwem nauczycielki Wiktorii Leśnej. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, a dwie wróżki prowadzące ten koncert obdarowały szkołę darami przyjaźni, uśmiechu, życzliwości, pracowitości oraz ostrożności.

Po koncercie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a dyrektor szkoły Marta Horbań pasowała dzieci na uczniów. Pod oklaski rodziców i gości młodzież szkolna otrzymała z rąk dyrektor legitymację uczniowskie wydane przez Konsulat Generalny RP we Lwowie oraz słodycze jako podziękowanie za wspaniały koncert.

W imieniu Dyrekcji szkoły oraz komitetu rodzicielskiego pragniemy podziękować p. Wiktorii Leśnej za zaangażowanie się w przygotowaniu koncertu.

Źródło: szkolawszczercu.pl

Obejrzyj zdjęcia: Uroczyste pasowanie na ucznia w Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej w Szczercu

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.