Nowa siedziba redakcji „Kuriera Galicyjskiego” została poświęcona

-a A+

Poświęcenia nowej siedziby redakcji dokonał w sobotę 5 stycznia arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Jako dar wręczył na ręce redaktora naczelnego Mirosława Rowickiego obraz św. Jana Pawła II.

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny czasopisma Mirosław Rowicki opowiedział o pracy twórczej zespołu redakcyjnego, a metropolita lwowski rozmawiał z dziennikarzami i pracownikami redakcji. Jako pierwszy gość nowego telewizyjnego i radiowego studia Kuriera Galicyjskiego abp Mieczysław Mokrzycki udzielił wywiadu, który można będzie wkrótce obejrzeć i wysłuchać na Ukrainie i za granicą.

W radosnym wydarzeniu udział wzięli też goście – doradca prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Rafał Dzięciołowski i zastępca konsula generalnego RP we Lwowie Katarzyna Sołek. Z okazji okresu świątecznego obecni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia.

Konstanty Czawaga
Fot. Maria Basza

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.