20/03/2019 17:17

Budz, wurda, „grzbiet połoniny”

Wasyłyna Filipczuk, gospodyni z karpackiej wioski Ilce z okolic Werchowyny przygotowuje według tradycyjnych receptur sery i nalewki, które smakują licznym polskim gościom. Kobieta posiada własne gospodarstwo zielonej turystyki i przyjmuje w sezonie dziesiątki gości z Polski.

13/03/2019 17:43

Przygody szacha perskiego we Lwowie

W czerwcu 1905 roku czasopisma lwowskie podawały dokładne relacje z trzydniowego pobytu dostojnego gościa we Lwowie – szacha perskiego Muzaffer-ed-Dina.

18/02/2019 15:17

Jerozolima – miasto, które łączy

Niewielkie białe domy, wąskie uliczki, którymi trudno gdziekolwiek trafić i tysiące pielgrzymów marzących odwiedzić to miasto. Jerozolima – Ziemia Święta, centrum duchowości i miasto, które łączy wyznawców różnych kultur i religii.

16/02/2019 11:25

Wódka Baczewskiego „Maison Fondée 1782 Lwów”

Mam dla Państwa radosną wiadomość. Znaleziono sądowe dokumenty sandomierskie z roku 1405, a w nich informację, że już wtedy istniała w Polsce produkcja i konsumpcja wódki! W dokumentach tych pojawia się też po raz pierwszy na świecie zapisane słowo „wódka”!

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.