Polsko-ukraińscy królowie ringu

W Iwano-Frankiwsku (dawn. Stanisławowie) od trzech lat z powodzeniem działa polsko-ukraińskie stowarzyszenie sportów walki.

25/02/2019 22:21

I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych

Z dorobkiem dwóch zdobytych medali w dyscyplinie narciarstwo alpejskie sekcja turystyczna Pogoni Lwów wróciła na Ukrainę z I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostw Sportów Zimowych w Krynicy-Zdroju, które odbywały się w dniach 20–24 lutego br. W zawodach wzięło udział ponad 200 młodych Polaków z 12 krajów.

12/12/2018 00:53

Skała Mościska zdobywcą Pucharu Amatorskiej Ligi Polaków

1 grudnia we Lwowie odbył się Turniej Amatorskiej Ligi Polaków obwodu lwowskiego w piłce nożnej halowej. Zwycięzcą rozgrywek została Skała Mościska. Turniej odbył się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

13/09/2018 12:24

Udany występ trampkarzy Pogoni Lwów na turniejach w Polsce

Dzieci ze szkółki piłkarskiej Pogoni Lwów (rocznik 2007–2008) zwyciężyły w Polonijnym Turnieju Halowym w Pułtusku oraz zdobyły II miejsce w Międzynarodowym Polonijnym Turnieju „Pamięci Orląt Lwowskich” w Warszawie.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.